Tirana-Vllaznia, barazim “klasik” mes tyre, shkodranët humbasin vendin e dytë dhe bardheblutë Play-Offin

Klasikja e futbollit shqiptar mes Tiranës dhe Vllaznisë nuk ka asnjë fitues në javën e 35-të të Abissnet Superiore. Një rezultat 0-0 që lë të pakënaqur dy skuadrat duke humbur terren në klasifikim. Një ndeshje që foli më tepër për bardheblutë të cilët humbën një mori rastesh, sidomos në pjesën e dytë.

Vlejnë për t’u përmendur rasti i Patrick në minutën e 61′ dhe në të 73-tën, Përgjoni me kokë tenton portën, por topi u ndal në traversë. Me këtë barazim, Vllaznia humbet vendin e dytë, vetëm në javën e parafundit të kampionatit, gjithashtu edhe Tirana, që mbetet në vendin e pestë, pas barazimit të Skënderbeut me Laçin.