Laçi “ngrin” në të ftohtin e Korçës Skënderbeun, kurbinasit rikthehen te suksesi pas 8 ndeshjesh radhazi pa fitore (video)

Laçi ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme në javën e 17-të të Kategorisë Superiore. Pas 8 ndeshjesh pa marrë fitore, ekipi kurbinas ia ka dalë të fitojë me rezultatin 0-1. Gjithçka u vendos nga goli i Mjakit në minutën e 12′ pas asistimit të Sobowales.

Në pjesën e dytë, Skënderbeu u mundua të hynte në lojë, por tentativat e Rashicas apo Liços nuk rezultuan deçizivë. Me këtë fitore, Laçi shkon në kuotën e 20 pikëve, ndërsa Skënderbeu mbetet në vendin e pestë me 22 pikë.