“Çfarë të them, na u anulua goli padrejtsisht”, Memushi kapet me arbitrimin: Kundërshtari ka 6 takime që ka luajtur 110 minuta dhe ka fituar ndeshjen

Flamurtari nuk arriti të fitonte përballë Elbasanit teksa bëri maksimumin duke përmbysur rezultatin edhe me 10 lojtar, por VAR i anuloi golin e fitores në fund. Pas ndeshjes, trajneri Eqerem Memushi foli për MCN TV.

“Jam i kënaqur. Na kënaq rezultati 1-1. Pjesa e fundit është diskutuar shumë edhe në medie që ka edhe sistem VAR. Mendoj se ishte një gol i rregullt dhe na u anullua padrejtësisht. I uroj sukses Elbasanit pasi e meriton të jetë në Superiore. Kjo është një rrjedhë ngjarjesh në këtë stadium dhe kësaj rradhe ishim ne. Tani nuk e di kush është i rradhës. Mund të jenë 6 takime që Elbasani ka luajtur 110 minuta dhe ka fituar ndeshjen.

Unë kisha pak kohë, e kam ndjekur skuadrën time. Kishja besim pasi kemi kualitet, duhej pak ekuilibër. Ndryshuam modulin dhe e kemi thjeshtuar stërvitjen për të qenë më të qartë. Jam i kënaqur nga skuadra në anën e karakterit. Donim ta bënim kampionatin më të bukur me një fitore sot.

E vetmja rrugë për Flamurtarin është të rikthehet në elitë. Skuadra është e mirë, me emra të mirë. Vendi i tretë është objektivi ynë momentalisht për të qenë me këmbë në tokë”, tha Memushi.