VIDEO/ Nuk e duroi dot humbjen e turpshme, tifozi hyn në fushë fushë dhe bën “zap” shqiptarin së bashku me lojtarët e tjerë

Darmstadt ku aktivizohet futbollisti i Kombëtares Klaus Gjasula nuk po kalon një moment të mirë në Bundesligën gjermane. Ditën e djeshme, blutë u mundën nga Augsburg me rezultatin 0-6 për ekipin mik.
Skena të pabesueshme janë parë pasi arbitri fërshëllu fundin e ndeshjes. Asnjëri prej tyre nuk mund ta merrte me mend se çfarë do të ndodhte.

Njëri nga tifozët ka dalë në fushë, por askush nga sigurimi nuk e ka prekur. Ai filloi t’i bënte moral lojtarëve, duke i thënë disa fjalë teksa ishte dukshëm i inatosur. Ndërkohë Klaus Gjasula, në rolin e qendër mbrojtësit u zëvendësua në minutën e 27 pasi rezultati shkoi në 0-4. Darmstadt ndodhet në vendin e fundit me vetëm 13 pikë të grumbulluara në kampionat.