Penallti e humbur dhe dy gola të shënuar, Partizani dhe Egnatia prodhojnë gjithçka përveç fituesit

Partizani dhe Egnatia kanë ndarë pikët në kryendeshjen e kësaj jave në Kategorinë Superiore. Dy skuadrat pretendente e kanë mbyllur 1-1 ndeshjen mes tyre në “Arenën e Demave” në një sfidë që dhuroi shumë emocione.

Sfida nisi me një gol të bukur të Partizanit nga Bintsuka, por më pas vazhdoi me një kryevepër të rrallë të Fernandos, i cili shënoi me një goditje nga distanca që nuk i dha mundësinë të reagonte Hoxhës. Rrogozhinasit kishin rastin e artë për të kaluar në avantazh në fundin e pjesës së parë, kur fituan penallti, por Hoxha priti gjuajtjen e Duamenës.

Pjesa e dytë pa lojë të hapur nga dy skuadrat, që lejuan më shumë hapësira në prapavijë. Por në fund asnjëra nuk diti të gjente përsëri rrugën e rrjetës dhe u desh të kënaqej me një pikë në këtë barazim.