Mehmeti, gati “kurthin” ndaj Teutës; Dinamo luan all-in për të arritur Play-Offin

Mehmeti

Dinamo, trajneri Dritan Mehmeti ka në dispozicion për ndeshjen e sotme me Teutën edhe mbrojtësin e krahut të djathtë, Albion Marku, që sot pritet ta nisë nga minuta e parë. Ai mungoi kundër Skënderbeut për shkak dëmtimi, që tashmë e ka kaluar. Ndoshta mund të luajë bashkë me Meksin, që e zëvendësoi në ndeshjen e fundit. Por blutë kanë probleme në sulm për këtë sfidë, pasi mungojnë Kaçorri dhe Vila.

FORMACIONI I MUNDSHËM

Në portë: Sali

Në mbrojtje:Marku,Hoxha,Behiratche,Looran

Në mesfushë: Smaçi, Gudiaby, Qefalia

Në sulm: Zabërgja,Denisson, Bardhi

I pari u dëmtua ndaj korçarëve dhe rrezikon edhe Kukësin, kurse i dyti ka plotësuar numrin 4 të kartonëve të verdhë. Përveç Denisonit dhe Zabërgjës, trajnerit Mehmeti i duhet të zgjedhë një lojtar për repartin e avancuar, ndërsa në mesfushë do të luajnë Smaçi, Qefalija dhe Gudiabi.

LEXO MË SHUMË: Sherr dhe tension pas ndeshjes Dinamo-Skënderbeu, dy stafet ndërhyjnë për të qetësuar gjendjen (video)

Fitorja e Dinamos ndaj Skënderbeut me shifrat 2-0 ngjalli momente tensioni. Në fund të ndeshjes, teksa gjyqtari sinjalizoi fundin e takimit dhe lojtarët po iu drejtoheshin dhomave të zhveshjes, pati një përplasje mes mesfushorit të Dinamos, Ersildo Smaçi dhe portierit të Skënderbeut, Marko Alia. Mësohet se Smaçi fillimisht u kap me Gërçon, por më pas në këtë situatë të tensionuar u përfshi edhe portieri i skuadrës korçare. Përplasja verbale zgjati vetëm disa minuta, teksa më pas gjakrat duket se u shuan dhe futbollistët u sqaruan me njëri-tjetrin duket shtrënguar dhe duart në tunel në fund të ndeshjes Dinamo-Skënderbeu