Korabi-Flamurtari/ Gol “alla Skuka”, sulmuesi çon dibranët në avantazh, vlonjatët në telashe në 45 minutat e para (video)

Flamurtari dhe Korabi do të përballen ditën e sotme në orën 17:00 në Arenën e Demave për të zhvilluar ndeshjen e Play-Off për ngjitjen në Superiore. Fituesi i kësaj sfidë do të sfidojë ekipin e 8-të në renditjen përfundimtare të elitës së futbollit për të vendosur më pas kush do të jetë ekipi që do të meritojë vendin në këtë nivel.

Trajnerët Longo e Lumbarçe kanë përzgjedhur titullarët e kësaj supersfide që do të dhurojë emocione pafund. Nuk ka surpriza teksa teknikët kanë hedhur në fushën e lojës lojtarët më të mirë. Arbitër kryesor do të jetë Juxhin Xhaja ndërsa në këtë sfidë do të jetë edhe sistemi VAR i disponueshëm në ndihmë të gjyqtarit. Pas zhvillimit të një goditje dënimi, sfera shkon te Keko i cili me një kthesë të fortë çon topin në rrjetë.