Konsiderojeni golin e vitit në Conference League, sulmuesi shqiptar habit tifozët me realizimin e fundit (video)

Skuadra e Lille fitoi ndeshjen e parë të Conference League ndaj Sturm Graz me shifrat 0-3, përballje e vlefshme për raundin e 1/8-tave të Conference League. David realizoi dy herë në minutat 28’ dhe 51’, por ajo që mori vemendjen më të madhe ishte goli i Edin Zhegrovës.

Sulmuesi shqiptar shënoi në minutën e 71’,  me një goditje-harkim nga pothuajse 30 metra dhe dërgoi topin në rrjetë. Një realizim shumë i bukur, që rrallë shihet në fushat e blera dhe do ta rris edhe më shumë besimin e lojtarit.