KATEGORIA E PARË/ Korabi zhyt në fund Erzenin, Lushnja fiton derbin e Myzeqesë (REZULTATET)

Mbyllen 3 ndeshjet e sotme të Kategorisë së Parë. Derbi i Myzeqesë nxorri fitues Lushnjen që triumfoi me golin e Hidës në pjesën e parë dhe del nga Fieri me 3 pikë të arta.

Burreli dhe Pogradeci u ‘zgjuan’ në fund të takimit teksa ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh me Ferrukun në minutën e 88′, ndërsa Panadic barazoi në minutën 95′ për liqenorët. Por, nuk do të mbaronte me kaq teksa Xhakaj do t’i jipte fitoren matjanëve me golin e aksionit final.

Erzeni vijon të zhgënjejë edhe në shtëpi teksa mposhtet pastër 0-2 nga Korabi. Peralta e Andoni ishin autorët e golave që i lënë shijakasit me 0 pikë dhe 0 gola të shënuar pas 4 javëve kampionat.