KATEGORIA E PARË/ Apolonia bën “zap” Lushnjen në derbi, AF Elbasani bllokohet në Fushë-Krujë ndaj Kastriotit

Kategoria e Parë ka mbyllur javën e parë të saj. Dy ndeshjet e fundit ishin Lushnja-Apolonia që u luajt në “Elbasan Arena” dhe Kastrioti- AF Elbasani. Ekipi lagunar pësoi një humbje të turpshme me rezultatin 0-3. Trifoni në minutën e 19′ shënoi golin e parë, ndërsa dy realizimet erdhën në pjesën e dytë me Rakipaj 64′ dhe Kaçanolli 78′.

Ndërkohë Kastrioti dhe AF Elbasani u detyruan të marrin nga një pikë, fillimisht do të ishin miqtë që do të shënonin në minutën e 59′, ndërsa dy minuta më pas, Çela do të barazonte shifrat.