Gol spektakolar në futbollin e femrave, sulmuesja e Romës shënon me roveshatë(VIDEO)

Ndeshja Roma-Inter e luajtur në Itali në kampionatin e femrave ka prodhuar një lumë golash,  teksa kanë arritur të fitojnë kryeqytetaset me rezultatin 4-3.

Golin e 4-t për Romën e shënoi në minutën e 72’ sulmuesja suedeze, Marija Banusic, e cila shfrytëzoi një harkim nga e majta për të goditur topin me rrofeshatë duke shënuar kështu një super gol i cili po bën xhiron e rrjetit. Për 25-vjeçaren ky është sezoni i parë me Romën pasi erdhi nga skuadra franceze e Montpeljer në fillim të këtij viti.

Burimi: Panorama sport