Egnatia e pritshmërive të mëdha zhgënjen në start, Skënderbeu e ul me këmbë në tokë (video)

Është mbyllur me fitoren e Skënderbeut sfida e Rrogozhinës. Egnatia kështu suprizohet nga korçarët, teksa këto të fundit triumfuan 1-0.

Të besuarit e Ivan Gvozdenovic rikthehet në Superiore pas një viti mungesë me fitore, duke koleksionuar 3 ppikët e para në sfidën hapëse të sezonit të ri.

Një duel mjaft interesant rezultoi të ishte mes dy ekipeve, teksa rastet pati në të dyja portat. Goli vendimtar i kësaj ndeshje do të shënohej në minutën e 59-të nga Yuri Merlim.

Një gol fantastik me festnë që shpërtheu në “Arena Egnatia” dhe bëri që gjithë tifozët rrogozhinas të “hestin”. Në minutat e mbetura pavarësisht rasteve nuk  pati gola të tjerë, Egnatian që e nis me humbje këtë sezon.