Dinamo City nuk shkëputet dot nga humbjet, Egnatia i tregon forcën Dritan Mehmetit

Egnatia ka përfituar nga hapi i gabuar i Partizanit sot për t’u shkëputur edhe më shumë nga të kuqtë në renditje, pasi ka çuar në 5 pikë diferencën ndaj tyre falë fitores 2-1 ndaj Dinamos.

Rrogozhinasit kanë dominuar sfidën e sotme, duke krijuar më shumë volum loje e raste. Goli i Zejnullait i dha qetësinë për pjesën më të madhe të ndeshjes, por ata më pas u goditën nga blutë me anë të Zabërgjës. Megjithatë, në fund Tetova gjeti zëvendësimin e duhur me Mëllugjën i cili krijoi mundësinë e artë për Isgandarli i cili nuk gaboi, duke shënuar një gol me vlerë tre pikësh që e mban Egnatian të shkëputur në kryesim.